Brothers (strona 2)
Każda metoda jest dobra, byle uchronić się przed chorobą morską. Pierwszy „odpadł” Holender. Nie wychodził ze swojej kajuty przez dwa dni. Nie jadł, nie pił i zrezygnowany czekał na przeznaczenie. W końcu zadziałała żółta tabletka, którą oferują na statku na wszelkie dolegliwości i blady, ale uśmiechnięty Wil wynurzył się spod pokładu.
Niestety, to nie był koniec kłopotów sympatycznej holenderskiej pary. Podczas wyskakiwania z Zodiaka ktoś przytrzymał jej płetwę i w kolanie coś „chrupnęło”. Koniec nurkowania do końca tego safari. Niestety...
Dobrze, że na tym Zodiaku nie było w tym czasie nikogo z naszych.

Wcześnie rano pobudka i pierwsze nurkowanie na Big Brother.
Silny prąd, wysoka fala i nieprzespana noc powoduje, że nurkowanie wcale nie jest zabawne.
Nurkujemy tu dwa dni, codziennie 4 razy. Wszystkie nurkowania odbywają się przy wysokiej fali i w prądzie.
Podczas wychodzenia na łódź, drabinka usiłuje wyrwać ci rękę, jak wchodzisz na Zodiaka, plan jest taki, żeby zmiażdżyć cię o burtę Longimanusa. A jak jedziemy pontonem na krawędź rafy, to wiatr stara się zerwać ci maskę z twarzy, fale usiłują wyrwać ci z ręki zbawczą linę i zrzucić do wody.
A miało być tak fajnie.

Ludzie! Co my tu robimy? I do tego jeszcze rekiny!!
Zdesperowani i umęczeni ciągłą walką o utrzymanie się na Zodiaku, by dodać sobie animuszu i odwagi postanowiliśmy coś zaśpiewać i po chwili „szła dzieweczka do laseczka” a z sąsiednich łodzi natychmiast dostaliśmy oklaski i „wyrazy uznania”.

Grzbiet wygięty, płetwy piersiowe opuszczone w dół, głowa odchylona do góry. Nerwowe ruchy ogonem. To oznacza jedno: KŁOPOTY.
Rekin postanowił przepędzić intruza albo coś „przegryźć”. Jedno jest pewne: będzie używał zębów. Widok może być bardzo atrakcyjny pod warunkiem, że wszystko będzie dobrze widać i że przedmiotem zainteresowania nie jesteś ty.

Kolejne dwa dni spędzimy na Little Brother. Wyspa jest zdecydowanie mniejsza od swojego dużego brata i w odróżnieniu od niego – niezamieszkana.
Na tej większej jest mały oddziałek wojska i można tam podjechać Zodiakiem, wejść na szczyt latarni morskiej, kupić koszulkę z gustownym nadrukiem, a tu nic tylko piasek i wiatr. Spędzimy tu kolejne dwa dni i cztery razy dziennie będziemy wypatrywać w niebieskiej toni rekinów. Zaprzyjaźnimy się z Napoleonem, który kręci się stale w sąsiedztwie naszej łodzi. Będziemy podglądać stadka szaro-stalowych barakud. Wyglądają tak, jak gdyby ktoś zespawał je z polerowanej, kwasoodpornej blachy. Aż dziw, że te „stalowe” ryby nie toną. Obserwowałem je w takim specjalnym miejscu na rafie gdzie ryby mogą poddać się zabiegom higienicznym.
Do barakudy podpływają dwie rybki w niebiesko-czarne paski, o długości mniej więcej 5cm każda. Barakuda otwiera pysk i rozchyla skrzela. Rybki wpływają do środka i uwalniają drapieżcę od pasożytów i resztek pokarmu, które utkwiły w paszczy.


 strona 1 • strona 2 • strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art