Brothers (strona 4)
Przy tak silnie falującym morzu, nurek, który się wynurzył i nie ma boi, jest zupełnie niewidoczny. A przy silnym prądzie może zostać zniesiony na pełne morze.
Zostaliśmy „wyrzuceni” z Zodiaków przed półką i natychmiast zniesieni przez silny prąd na drugą stronę.

A teraz po kolei:

    - popatrzyć gdzie jest rafa.
    - znaleźć partnera, z którym nurkuję.

Dobrze, wszystko jest na miejscu.
Teraz trzeba rozglądnąć się dookoła.

Patrzę za siebie i JEEEEST. W odległości kilku metrów ode mnie „wisi” w toni najprawdziwszy na świecie Longimanus.
Mój partner podpływa i już razem obserwujemy rekina. Longimanus jest dość duży i otoczony stadkiem ryb w paski. Opadamy trochę razem, rekin w końcu znika a ja słyszę jak „piszczy” mój komputer. Jesteśmy trochę zbyt głęboko, musimy się koniecznie trochę wynurzyć i podpłynąć pod prąd do ściany rafy.
Ostro „pedałujemy” przed siebie. Dopływamy do krawędzi rafy. Uff, można trochę odsapnąć. Ruszamy za resztą grupy. Wszystko się uspokoiło a wysoka ściana osłania nas przed prądem.
Przygotowana boja wyskakuje na powierzchnię, po chwili wypływamy i my.
Na miejscu jest już Zodiak, nasza boja została dostrzeżona. Ładujemy się do środka. I wtedy słyszymy wołanie, niedaleko nas pływa jeden z naszych, który zgubił kieszeń z balastem podczas skoku z Zodiaka a teraz mając zbyt mało obciążenia został wyniesiony na powierzchnię. Miał trochę szczęścia, że trafił na nas – był bez boi. Wracamy na łódź. Jak na jedno nurkowanie emocji było wystarczająco dużo. Drugim Zodiakiem wraca reszta naszych, jesteśmy w komplecie a było „gorąco”!

Hassan pyta:

    - Zostajemy tu na drugie nurkowanie?
    - Jedziemy na Abu Dabab – odpowiada wyjątkowo zgodnie całe międzynarodowe towarzystwo.

Nie musimy zrzucać lin, bo cały czas nasza łódź jest w dryfie i krąży po morzu w sąsiedztwie rafy. Silniki pracują na pełnej mocy i daleko za nami zostaje, Elphinstone ze swoimi rekinami.
Nagle widzimy, że przybył nam pasażer „na gapę”. Na pokładzie siedzi sobie ptaszysko. Wcale się nas nie boi i nie ma najmniejszego zamiaru uciekać.
Szybko znalazła się skrzynka po owocach, naczynie z wodą i niech sobie pierzasty zwierzak odpocznie. Jak już było widać ląd, skrzynka została otwarta i ptak odleciał.
Odleciał jednak na krótko, po chwili wrócił i usiadł dokładnie na tym samym miejscu, co za pierwszym razem. Tym razem wypuściliśmy go przy samym brzegu i już nie wrócił.

 

 strona 1strona 2strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art