Brothers (strona 5)
Ostry zakrzywiony dziób, potężne szpony świadczyć mogą tylko o tym, że to był drapieżca. Według zaprzyjaźnionego leśniczego, na zdjęciu mamy prawdopodobnie pustułkę.
Ptak należy do rodziny sokołów i zamieszkuje Europę. Na zimę często wybiera się do północnej Afryki. Ten jest tegorocznym młodzikiem i pewnie zapędził się nad morze za zdobyczą. Dobrze, że polowanie się nie udało, bo skoro nie mógł sam dolecieć do lądu to na pewno nie dałby rady z łupem w szponach. Jego problem polega na tym, że nie potrafi wypuścić zdobyczy z zaciśniętych pazurów.
Dopływamy do Abu Dabab, do tej części, którą znamy z nurkowań, jakie mieliśmy tu wiele lat temu i bardzo mile je wspominamy. Rafa dalej jest bardzo ładna, jest ogromne mnóstwo ryb i korale o bajkowych kształtach. Dwójka naszych udała się na pokryty podmorską łąką środek zatoki w poszukiwaniu sławnej morskiej krowy i niestety znowu nic. Pewną rekompensatą było to, że spotkali dwa ogromne, żerujące żółwie. Olbrzymy wcale nie zwracały uwagi na nurków tylko spokojnie skubały sobie trawę pozwalając się do woli podglądać.
Wieczorem wpływamy do portu. Jutro rano schodzimy z łodzi i rozpoczniemy podróż powrotną. Teraz jednak musimy jeszcze spełnić swoje klubowe obowiązki. Czworo uczestników wyprawy będzie poddane obrzędom, mającym na celu zrobienie z nich prawdziwych Waleni. Obcokrajowcy, którzy przyglądali się inicjacji, zgodnie i głośno odmówili, gdy nakłanialiśmy ich do przystania do nas.
Po drodze wstąpiliśmy jeszcze do zaprzyjaźnionej z nami bazy nurkowej w Safadze gdzie oczekując na samolot spędziliśmy cały dzień na kąpielach w basenie ze słodką wodą. Rozegraliśmy też mecz piłki wodnej. Było to spotkanie rozegrane w kategorii „full contact”.

Dozwolone było: duszenie, podtapianie, wyrywanie rąk i zdejmowanie przeciwnikowi majtek.

Wyjazd był wyjątkowo udany, pobiliśmy wiele rekordów, większość w kategoriach indywidualnych i jeden w zespołowej – udało nam się podtrzymać dobrą passę. Wróciliśmy w komplecie i bez strat własnych.

 

• Zobacz zdjęcia - Brothers

 

 strona 1strona 2strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art