Bu - 1 (strona 3)
Kolejne nurkowanie na ściance, gdzie są ryby. Teraz już wiem troszkę więcej np. najpierw trzeba ustrzeloną rybę zawiesić na nizałce, a dopiero później wyjąć z niej grot kuszy. Jeśli się zrobi odwrotnie to ryba ucieknie, mimo że jest postrzelona i zje ją ktoś zupełnie inny. Trzeba też uważać by w „łowieckim zapale” nie opaść zbyt głęboko, czyli nie zapominać o kontroli przyrządów. Tym razem postanowiłem usprawnić trochę sposób transportu ustrzelonych ryb. Mam genialny pomysł: nie będziemy używać nizałki, weźmiemy ze sobą siatkę. Kolejne ustrzelone ryby wędrują do siatki – pomysł jest rewelacyjny. Trach, jest następna ryba.

    - Gdzie jest siatka?
    - Niestety nie ma!

Wypełniona rybami urwała się od uprzęży towarzyszącego mi nurka i popłynęła w siną (dosłownie: siną) dal.

Rozglądamy się dookoła, po siatce ani śladu. Do licha, do licha!

Wynurzamy się bez ryb, z nadzieją na życzliwe uwagi od reszty Waleni.
Pogoda jest fatalna pada deszcz, wieje wiatr. U mniej odpornych osobników może to wywołać depresję.
Olav Bu, nasz przemiły gospodarz z blond włoskami na głowie i uśmiechem na ustach skrada się wieczorem wśród domków ze strzelbą w garści.

 

    - Olav! Co się dzieje?
    - Zbliża się zima. Kotów jest 15. Kto je będzie karmił? Postanowiłem, że do rana zostanie najwyżej trzy!


 

Tego wieczora nikt nie wychodził z domku a za oknem słychać było wystrzały ze strzelby Olava. Rano nigdzie nie było widać nawet śladu kota, jednak w ciągu dnia stale ich przybywało. Pewnie taka akcja była już wcześniej i koty poznają po minie Olava, że dziś wieczorem może być gorąco i znikają „na ten czas” w bezpiecznych krzakach.
Chcielibyśmy wypłynąć łodzią do skalistych wysepek widocznych w oddali, ale Olav twierdzi, że fala jest zbyt duża i nie pozwala nam na wyjazd.

    - Bardzo by mi było przykro gdybyście zatopili moją łódź!!

Taka argumentacja jest wystarczająco zrozumiała i ostatecznie wpływa na zmianę naszych planów. Pojedziemy do Stavanger. To jest już duże miasto. Oddalone od nas o ponad 100km. Dojazd zabiera nam dwie godziny. Idziemy do portu, gdzie rybacy usiłują (chyba bezskutecznie, – bo nie widzieliśmy kupujących) sprzedać to, co złowili. Skrzynki wypełnione były krabami i krewetkami. Wdrapujemy się na wzgórze, z którego możemy zaglądnąć do stoczni gdzie właśnie budowana jest wieża służącą do wydobywania ropy naftowej z morskiego dna. Konstrukcja przytłacza swoją wielkością wszystko to, co znajduje się w pobliżu.

 

 • strona 1strona 2strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art