Bu - 3 (strona 2)
Wszystko omówione i uzgodnione.
Na głębokości kilkunastu metrów znajdujemy rozległą półkę skalną, która jest dosłownie usiana różnego rodzaju dobrami materialnymi. Jest duże, metalowe, małżeńskie łóżko, metalowe koła o nieznanym bliżej przeznaczeniu. Natknęliśmy się też na całkiem nową kosiarkę do trawy. Żółta, być może nawet zatankowana. Już teraz wiem skąd Norwegowie mają ropę: z zatankowanych i wrzuconych do morza, żółtych kosiarek.
I nigdzie ani śladu ryby. Zaglądnęliśmy do każdej szczeliny i wszędzie pusto. Nawet krabów nie było. Kończymy nurkowanie. Odpływamy w toń żeby oddalić się od niebezpiecznej ścianki i w górę wędruje bojka dekompresyjna.
Podciągamy się do 6m i wisimy tam 3 minuty tak jak nakazują nam komputery.
W końcu wynurzamy się niedaleko przerażonego Zbyszka.

 

    - O, wy łachudry – krzyczy na nas grożąc nam grubym wiosłem
    - Nagle zobaczyłem jak spod wody wyskakuje coś pomarańczowego. Wiem, że jesteście w tym miejscu. Wiem, że to wy. Wiem, że to coś znaczy, ale nie wiem, co mam teraz zrobić. O mało nie rzuciłem się do wody żeby was ratować. A teraz was zabiję.

 

Zapomnieliśmy mu powiedzieć, że będziemy używać bojki dekompresyjnej. Jak dowiedział się, że na dokładkę nie mamy ani jednej ryby, to już wcale nie chciał nas wpuścić do łódki. W końcu jakoś go udobruchaliśmy i wdrapaliśmy się po drabince do zbawczej łodzi. Opowiedzieliśmy mu o śmietniku, który widzieliśmy pod wodą.

 

    - A co byś zrobił gdybyś zobaczył, że jakiś wariat przywiózł szafę pancerną i chce ją wrzucić na nas – pytamy Zbyszka podchwytliwie
    - Podpłynąłbym do brzegu...
    - Myślimy sobie – jednak dobry z niego chłop
    - ...i pomógłbym mu zepchnąć tą szafę do wody!

 

Zbyszek twierdzi, że zna się na lesie i w trakcie wycieczek po skałach nazywał różne roślinki po łacinie. Obawialiśmy się, że „wciska nam kit”, więc sprawdziliśmy go i wiedział, że kot to feliks, wilk to lupus, a ryś to lynx. Dalej przestaliśmy go sprawdzać, nie dlatego, że nasza wiedza się skończyła, ale uznaliśmy, że nie już wystarczy tego egzaminowania.
Nurkowanie w zatoczce wśród wysepek to jest „sam miód”. Dno znajduje się nie głębiej jak 12-14metrów. Dookoła skaliste wysepki chroniące zatoczkę przed falami. Widoczność jest całkiem niezła. I do tego woda o temperaturze 180C.
Jedyny problem to mało ryb. Trzeba sobie nieźle popływać żeby coś znaleźć. Zawsze jednak coś, co nadawało się na obiad leżało na dnie naszej łodzi jak wracaliśmy do przystani.
Któregoś ranka rozgorzała głośna dyskusja na temat mycia się a właściwie na temat niemycia się i efektów z tym związanych.

 

 • strona 1strona 2strona 3 • strona 4 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art