Bu - 3 (strona 3)
    - Co? Ja się wczoraj nie myłem? Mylisz się mój drogi, to ty się wczoraj nie myłeś i dlatego tak tu śmierdzi – jeden głos domagał się prawa dostępu do czystego powietrza w pokoju.
    - Co? Ludzie! Przecież widzieliście wczoraj wieczorem jak wchodziłem do łazienki! Ja się nie myłem?? – drugi głos też twierdził, że tak dalej być nie może i że tu się nie da wytrzymać
 

Nie wiadomo w końcu, kto się mył a kto nie. Jedno jest pewne: w pokoju jest trochę nieświeżo. Sprawa po chwili, wyjaśniła się sama. Okazało się, że, na wędkarskim haku tkwi kawałek makreli zawieszonej tam wczoraj jako przynęta na ryby. Makrela była wcześniej zamrożona, łącznie z całą swoją zawartością. Nie zdjęta wczoraj po wyprawie na ryby wisiała na wędce i budząc emocje, spokojnie sobie śmierdziała. I to był ten winny, który się wczoraj nie mył.
Na jedną z wędkarskich wypraw wprosił się „nie-wędkarz”, czyli płetwonurek. Łodzie mieliśmy dwie. Jedną dla nurków i jedną dla wędkarzy.
I ten, „niewędkarz” wprosił się na łódź wędkarzy a jak już byli na łowisku poprosił czy mógłby, tylko jeden raz, zarzucić do wody to, co tam wisi na tej wędce. Po chwili wyciągnął zestaw łącznie z pięcioma zawieszonymi na hakach makrelami.
W tym dniu na kolacje były świeżutkie ryby, a wędkarze oświadczyli, że nigdy więcej nie zabiorą ze sobą nikogo, kto nie zna się na łowieniu ryb.

Przez cały czas naszego pobytu pogoda była wspaniała, lało tylko jeden dzień. Lało cały dzień i to nie były wcale żarty. Ciężkie ołowiane chmury zasłoniły całe niebo, ale na szczęście życzliwy wiatr rozwiał to wszystko wieczorem i na drugi dzień przywitała nas wspaniała tęcza.
Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy Norwegami. Potomkowie Wikingów robią sobie notatki i wynika z nich, że zawsze przywozimy im wspaniałą pogodę.
Jest coś, czego nie mają w nadmiarze – to coś to słoneczna pogoda.

Zasady korzystania z łodzi są takie, że trzeba oddać łódkę z pełnym bakiem. Najbliższa stacja benzynowa jest w Hauge. Szybka jazda po wąskich krętych półkach skalnych potrafi dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń szczególnie u tych, którzy jadą tam pierwszy raz. Niewiele brakowało a wracałbym autem sam a cała reszta piechotą.
Łódka nurkowa wyposażona jest w mocny silnik i można było nią spokojnie wybierać się do laguny wśród wysepek. Z każdym dniem coraz bardziej wiało i pojawiła się długa oceaniczna fala. Daleko w morzu łódka powoli unosi się do góry a później, znowu powoli opada. Trochę inaczej jest przy skalistym wybrzeżu. Nagle bez żadnej zapowiedzi zwala się na skały ogromna masa wody. Trzeba bardzo uważać żeby nie zostać rzuconym na ostre jak żyletka zwaliste bloki skalne.

Koty patrzyły na nas trochę podejrzliwie, ale tylko przez pierwszy dzień. My nie mogliśmy się im nadziwić dłużej. Naszą litość budził młody kocurek, który miał uszkodzone jedno oko. Wszyscy starali się dać mu jakiś smakowity kąsek. A on ciągle wyglądał, jak gdy połknął piłkę tenisową. Najpierw od nas smakołyki a później pędem na przystań gdzie wędkarze sprawiają ryby. Zawsze coś dla „biednego” kotka się znajdzie.


 • strona 1strona 2
strona 3 • strona 4 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art