Fiji (strona 2)
Kobiety mają mieć ubrane spodnie albo sarong (długą spódnicę albo coś, co ją udaje). My nie chcemy nikogo obrazić, ani tym bardziej być zjedzeni – będziemy tych obyczajów przestrzegać. Z naszego punktu widzenia wioska jest skrajnie biedna. Nie ma energii elektrycznej. Nie ma dróg. Cały ruch na wyspie odbywa się albo łodzią, albo pieszo stromymi górskimi ścieżkami. Dzieci uczą się w szkole a te, które pochodzą z oddalonych wiosek mieszkają w bursie w niewielkich barakach na piętrowych łóżkach. Ludzie są biedni, nie mają komórek, komputerów osobistych. Pozostają im proste rozrywki: skoki do wody, kąpiele przy wodospadzie. Co innego my, niektórzy mają trzy komórki. Tyle, że tu nie ma sieci…

 

Opiekuje się nami Megi, która kiedyś była mężczyzną. Teraz przelewa na nas niezmierzone pokłady swej opiekuńczości. Gustowne fatałaszki, „zrobiona” fryzura, obowiązkowo kwiat we włosach. Porusza się z wyszukaną gracją i elegancją.
Dba o nas, zabiera nas na wycieczki do wioski, serwuje nam egzotyczne posiłki np. kurczak a la tuńczyk, ale muszę przyznać, że owieczka była z owieczki i przyrządzona była wyśmienicie.

Z głównej wyspy na naszą dostaliśmy się malutkim samolotem. Wystartowaliśmy dwie godziny przed planowanym wylotem, tyle, że bez bagaży. Przylecą później innym samolocikiem. Za godzinę. Wylegujemy się w cieniu egzotycznych drzew, pamiętając o tym, żeby omijać szerokim łukiem palmy. Spadający orzech kokosowy może być skrajnie niebezpieczny. Po dwóch godzinach przylatują nasze bagaże. Ładujemy trochę toreb i część ekipy na samochód, który na nas czeka. Łącznie robi trzy kursy. Ostatecznie spotykamy się na brzegu morza, na wodzie kołysze się pięć łodzi. Płyniemy nimi grubo ponad godzinę i jesteśmy na miejscu. Brnąc po kolana w wodzie pokonujemy ostatnie metry podróży. Budynek główny i kilka domków dla turystów. Nad brzegiem Pacyfiku na skraju dżungli. Kompletne pustkowie. Naprzeciw jest wyspa. Można ją kupić. Poprzedni właściciel zmarł, pozostały po nim jakieś ruiny domostwa i chudy czarny kot. Kot i ruiny są gratis.

 

 

strona 1 • strona 2 • strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art