Longimanus (strona 3)
Strażnicy, którzy na miejscu pilnują opisanych wyżej zasad twierdzą, że jeśli delfiny zechcą to do nas podpłyną.
Brzmi to logicznie, ale trochę szkoda, że boje ustawione są tak daleko...
W wyznaczonej dla nas strefie spotkaliśmy żółwia, który wypoczywał na podwodnym wzniesieniu. Delfiny, niestety nie wypłynęły nam na spotkanie.
Musimy zbierać się i odpływać od rafy, nasz czas minął. Delfiny spotkaliśmy innym razem. Tak jak to mają w zwyczaju, skakały na fali wytworzonej przez Longimanusa. Popisując się cyrkową zręcznością i wyszukaną elegancją.
Następna rafa DAHARA WADI GAMAL została zaproponowana przez Franciszkę.
Jest to najbardziej na południe wysunięte miejsce nurkowe, jakie odwiedzimy podczas tej wyprawy.
Wieczorem na platformie nurkowej słychać okropne wrzaski. Tak jest każdego wieczora. Jeden z Egipcjan, Arabi panicznie boi się rekinów. Koledzy z załogi wymyślili terapię, która ma wyleczyć Arabiego i pozbawić go kompleksów.
Regularnie wrzucany jest do wody, z której ogarnięty śmiertelnym lękiem ucieka, co sił. Wszyscy świetnie się bawią a Arabi się leczy.
Wieczór jest piękny, bezwietrzny. Morze spokojnie szykuje się do snu. Idziemy zobaczyć z bliska jak dziś będzie przebiegać leczenie a może przy okazji da się jeszcze kogoś wrzucić do wody. Po chwili obok półżywego ze strachu Arabiego kąpie się Franciszka i kilkoro naszych. Silne reflektory Longimanusa skierowane w stronę wody, zwabiły w pobliże naszej łodzi chmary drobnych rybek, które poruszają się zgodnie ze wskazówkami niewidzialnego dyrygenta, zmieniając na komendę kierunek i prędkość płynięcia.

Teraz nadchodzi czas na ścianki.
W kolejności będą to: SHA’AB SHARM, ELPHINSTONE i ABU KAFAN
Sha’ab Sharm to podobno stożek wygasłego w przeszłości wulkanu, potężna ściana dumnie wznosi się w przeźroczystej wodzie.
W trakcie drugiego nurkowania próbujemy robić zdjęcia. Nad naszymi głowami krąży napoleon. Trzeba troszkę podpłynąć do góry.
Rzucam okiem na płynącego pod nami Mariusza, który zastygł w bezruchu z ręką wyciągniętą przed siebie. Jak pies myśliwski, który właśnie „wystawia” zwierzynę. Popatrzyłem we wskazanym kierunku i zobaczyłem dużego tuńczyka a obok niego rekina. Rekin miał najwyżej 1,5m. Jakiś młodzik, który pływał sobie w towarzystwie tuńczyka.

ELPHINSTONE – to jest to, po co tu przyjechaliśmy.

Przypływamy na miejsce bardzo wcześnie rano, jeszcze przed wschodem słońca. W pobliżu rafy stoi już kilka łodzi, w końcu będzie ich tu jedenaście. Morze jest bardzo niespokojne. Wysoka fala, silny wiatr a w wodzie silne prądy. Pakujemy się na Zodiaka.
Nie jest to wcale takie łatwe. Zodiak, co chwilę znika poniżej poziomu platformy nurkowej. Trzeba wybrać odpowiedni moment i zrobić krok przed siebie. Jest szansa, że trafimy na pokład pontona.


 • strona 1strona 2
strona 3 • strona 4 • strona 5 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art