Rab (strona 2)
I rzeczywiście, po powrocie do zatoczki wszystko było jak przewidywali Sławko i Żigo.
Ten, co pływał z fajką opowiadał później, że jak zobaczył pustą zatoczkę a nasz stateczek daleko na horyzoncie to zaczął się zastanawiać czy iść przez góry do miasteczka w piance czy lepiej zdjąć to mokre paskudztwo z siebie i iść w samych kąpielówkach.
Powracający stateczek przerwał przygotowania do wędrówki i wszyscy wrócili do przerwanych zajęć. Jeden Waleń do „snorkowania”, drugi do wylegiwania się na pokładzie a Chorwaci kontynuowali przygotowywanie posiłku.
Sałatka miała się składać z drobno pokrojonego żółtego sera, jajek, kiełbaski, ogórków i pomidorów. W przerwie między nurkowaniami ten, kto chce i może, zasiada do posiłku.
Węgierka z przerażeniem popatrzyła na nas zajadających sałatkę, jęknęła i osunęła się bezwładnie na ławkę.
Drugie nurkowanie odbyło się w sąsiedniej zatoczce. Wszystko przebiegło pomyślnie, możemy wracać. Musimy przepłynąć dość spory kawałek drogi po otwartym morzu a wiatr wcale nie ucichł.
Węgierka znowu siedzi pod pokładem z objawami morskiej choroby i stara się nie patrzyć w kierunku miski z resztkami sałatki.
Tym razem w porcie nasi gospodarze mieli w kabinie trochę więcej sprzątania niż zwykle.
Choroba morska w końcu zmogła Węgierkę i wystąpiły pełne objawy a w kabinie nie można przechylić się za burtę.
Wcześniej, przez cztery dni towarzyszyła nam słoneczko i było bardzo ciepło. Sezon już praktycznie się skończył i na wodzie i pod wodą był mały ruch. Codziennie rano wyruszaliśmy z przystani w dwie łodzie. Na jednej my a na drugiej grupka Niemców.
Nasi przewodnicy przywozili nas na miejsce i przeprowadzali krótki wykład na temat tego, co spotkamy pod wodą. Najczęściej wyglądało to tak:

    - Tu jest nasza łódź a tu jest brzeg wyspy. Pod nami jest 10 metrów. Z tej strony jest trawa i nie ma nic ciekawego a z drugiej strony łodzi jest ściana. Ściana opada do 60m. Życzymy przyjemnego nurkowania.

A jak już któryś z Chorwatów ubierał piankę i wchodził z nami do wody to widać było, że nie robi tego pierwszy raz.
Któregoś razu Żigo zaproponował, że zaprowadzi nas do malutkiej jaskini znajdującej się u stóp ściany. W jaskini żyje rak. Po opadnięciu na piaszczyste dno, Chorwat zaświecił latarką do dziury w skale i po chwili ze środka wygramolił się ogromny homar. I to nie było tak, że szukaliśmy w różnych miejscach i świeciliśmy latarką do różnych zakamarków. Opadliśmy do tej konkretnej jaskini i tam było to, czego się przewodnik spodziewał.

Zaraz jak tylko przyjechaliśmy Mirko powiedział, że nasze dziewczyny to „żeńskie” i tak już zostało. Nikt z nas już inaczej na nie nie mówił. Wyjazd chyba im się podobał, bo śmiały się bez przerwy, głośno i nawet pod wodą. Mieliśmy z nimi tylko jeden kłopot: w żaden sposób nie chciały się dać przekonać żeby zużywać pod wodą więcej powietrza i zwykle wynurzały się z nami mając zdecydowanie najwięcej powietrza w swoich butlach.


 • strona 1
strona 2strona 3 • strona 4 •

 
Copyright © 2007 www.masztalerz.eu. Strona wykonana przez be2art